39
fanoušků

Ženy a juniorky zdolaly Karlovy Vary

21.09.2008, neděle, 16:39

Nečekaně až ve třetím kole si připsaly fotbalistky Slovácka první vítězství, když porazily ambiciózního nováčka z Karlových Varů.

Od počátku byla na domácích znát snaha odčinit výpadky z úvodních kol. Aktivita byla jednoznačneě na jejich kopačkách. Co ovšem alespoň v úvodu chybělo, byla častější střelba. A tak první větší příležitost přisla až v 18. minutě, kdy na konci rychlé akce na jeden dotek netrefila bránu Skupinová. Minutu poté na sebe vzala zodpovědnost kapitánka Danielová a z dvaceti metrů přízemní střelou k tyči poslala svůj celek do vedení. Hosté se sice snažili rychlými brejky ohrozit domácí, ale vyloženou šanci si nevypracovali. Tři minuty před přestávkou se protáhla podél zadní čáry Skupinová a na zadní tyčce našla  Danielovou, která přidala druhou branku Slovácka.

Nástup do druhé půle domácím vyšel, když se v 48. minutě krásně trefila z pravé strany obloučkem Polášková. Hráčky Slovácka se po třetí brance uklidnily, chvilemi to vypadalo, že až příliš. Polevily poněkud v nasazení, ale přesto soupeře do šancí nepouštěly. A když v 64. minutě po akci Zderčíkové dala Skupinová čtvrtý gól a výsledek utkání byl zpečetěn.

1.FC Slovácko - FC Buldoci Karlovy Vary  4:0  (2:0)

Branky: 19. a 43. Danielová, 48. Polášková, 64. Skupinová

Sestava Slovácka: Reuter (45. Bednaříková) - Sedláčková N. (80. Bačová), Marcoňová, Vlasatíková, Hýlová - Cvernová, Polášková, Danielová, Freislerová (83. Fritzová) - Ondračková (46. Zderčíková), Skupinová trenérka: Jitka Klimková

Juniorky

Rovněž juniorky protrhly střeleckou smůlu z prvních dvou utkání a zvitězily. Od úvodního hvizdu měli více ze hry fotbalistky Slovácka, ale v 8. minutě vyrobila obrana společne s brankářkou chybu ve středu pole a pro útočnici K. Varů nebyl problém dojít až do prazdné brány. Po čtvrthodině hry přišla gólově velmi silná desetiminutovka. V 15.minutě byla faulována Bartovičová v pokutovém území  a sama následně bezpečně proměnila nařizenou penaltu. V 18. minutě šli hosté opět do vedení po závaru před domácí branou. Minutu na to předvedla krásnou individuální akci Bartovičová a opět srovnala. Obrat pak dokonala ve 22. minutě Jankůjová, kterou uvolnila Bartovičová.

Hned po třech minutách druhého poločasu se Varům podařilo srovnat, když hattrick zkompletovala Glosová. Slovácko dokázalo zareagovat v 46. minutě, když se před bránou prosadila Soukeníková. V 64. minutě pak pojistila vítězství Gregorová, když byla jako první u míče, který hostující brankářka pouze vyrazila.

1.FC Slovácko - FC Buldoci Karlovy Vary     5:3    (3:2)

Branky: 15. pen a 19. Bartovičová, 22. Jankůjová, 46. Soukeníková, 64. Gregorová

Sestava Slovácka: Bednaříková (41. Pražáková)- Barcuchová (58. Gregorová), Lucká, Sedláčková L., Křenková - Helekalová, Jačisková, Bartovičová, Soukeniková - Ondračková, Jankůjová