39
fanoušků

Další ztráta: Slovácko jen remizovalo s Vítkovicemi + VIDEO TISKOVKA!!

24.09.2008, středa, 01:10

Fotbalisté Slovácka po vysoké prohře v Třinci ztratili nečekaně body i v domácím prostředí remízou 1:1 s posledním týmem tabulky Vítkovicemi. Zhoršeným výkonem ve druhé půli nabídli soupeři dostatek prostoru, šancí a nakonec i vyrovnání v závěrečných minutách.

Slovácko přitom vedlo od 33. minuty, kdy jednobrankový náskok zajistil Gonda, který slalomem ze středu hřiště obešel několik zadáků soupeře a střelou k tyči vstřelil vedoucí branku. "Viděl jsem, že se záložníci rozestoupili, tak jsem si to hodil mezi ně a vybíhajícího brankáře prostřelil," komentoval gólovou situaci sám střelec.

První minuty sice patřily hostům, postupem času ale otěže zápasu přebrali domácí. První velkou šanci Vítkovic po chybě Němčického, kterou neproměnil Pulkert následovaly už hlavně šance Slovácka. Střelu debutanta Sládka zastavila obrana, Psohlavcova hlavička skončila vedle. Vítkovičtí spoléhali na standardní situace a brejky, i přes okýnka v obraně však zakončit nedokázali. Pak ale přišla Gondova desetiminutovka, kdy nejprve Uvarenko zmařil jeho střelu po rohovém kopu, poté poslal domácí do vedení a korunovat vše mohl i gólovou přihrávkou, Randově střele v cestě do branky znovu zabránil Uvarenko.

Do druhé půle Slovácko vlétlo na svého soupeře a mohlo také potvrdit své vedení, opět ale ztroskotalo v koncovce. Psohlavcovi chyběly centimetry, aby dosáhl na přízemní centr Gondy, Randa nestihl dorazit míč, který se po rohovém kopu dostal k jeho nohám, protože hostující obrana zareagovala rychleji a Sládkovu střelu znovu likvidoval Uvarenko.

Útočné choutky domácím moc dlouho nevydržely a od třiapadesáté minuty už hrálo jen jedno mužstvo. Slovácko se zatáhlo do obrany a dlouho odolávalo velkému tlaku Vítkovic. Ten nezmírnil ani trenér Jurkemik, který až příliš dlouho čekal s prvním střídáním a doslova dusil některé hráče na hřišti, ačkoli bylo zjevné, že melou z posledního.

Dlouho si domácí koledovali o vyrovnání, vedení se jim dařilo držet jen díky neschopnosti hostů zakončit i ty nejvyloženější šance. Hlavně Hanák měl několik příležitostí střílet na Kováře z velmi nebezpečné vzdálenosti. Ani na tato varování domácí nedali a tak je o body připravil střídající Plešek, který minutu před koncem vyrovnal, poté co jeho střelu ještě tečoval jeden z domácích obránců.

Slovácko si tak způsobilo další ránu do svých postupových plánů a cesta tabulkou má spíše sestupnou tendenci, než aby se díky ostatním výsledkům dostávali do kontaktu se špicí.

1. FC Slovácko - Vítkovice 1:1 (1:0)

Branky: 33. Gonda - 89. Plešek. Rozhodčí: Bílek - Moudrý, Drastík. ŽK: Gonda, Hrotek, Randa - Diviš, Silveira. Diváci: 3127.

Slovácko: Kovář - Němčický, Hrotek, Šimáček, Formánek - Kubáň, Perůtka, Randa, Gonda - Psohlavec (88. Kerbr), Sládek (77. Čtvrtníček). Trenér: Jurkemik.

Vítkovice: Uvarenko - Derych, Doležal, Švestka, Silveira (85. Fromelius) - Hanák, Motyčka, Křiva (63. Mikulenka), Pulkert - Diviš (67. Plešek), Poznar. Trenér: Palička.