39
fanoušků

Slovácko v poháru lehce postoupilo přes Vyškov

27.07.2008, neděle, 19:59

Přes divizní Vyškov bez větších potíží postoupili fotbalisté Slovácka v 1. kole Poháru ČMFS. O výhru 4:0 se zasloužil dvěma góly Psohlavec, po jedné přidali Formánek a Kerbr. Hostující favorizovaný celek se mohl na nově opraveném vyškovském stadionu opřít o domácí prostředí, které hráčům vytvořilo zhruba 150 fanoušků.

Slovácko tak zaslouženě postupuje do dalšího kola poháru, kde se utká ve středu 3. září od 17 hodin s divizním Hulínem, na jehož hřišti se bude zápas hrát.

Pro svěřence kouče Ladislava Jurkemika byl zápas zároveň generálkou na vstup do druholigové soutěže, kterou Slovácko začne už v sobotu od 17 hodin v Opavě.

Zápas byl zcela zcela v režii favorita ze Slovácka a domácí se ke míči dostávali spíše sporadicky a jednoznačně se soustředili na obrannou fázi. Hosté drželi míč, kombinovali, ale první vážnější ohrožení branky Vyškova si připsali v 11. minutě, kdy Gonda centrem přesně našel hlavu Chmelíčka. Ten však zamířil vedle.

O dvě minuty později však bylo vše jinak. Randa přetáhl míč z rohu přesně na nabíhajícího Šimáčka na hranici velkého vápna, stoper hostí přesně a tvrdě vystřelil, jenže do cesty se míči na brankové čáře postavil jeden z domácích hráčů. Naštěstí pro Slovácko se míč dostal k Formánkovi a ten poslal Slovácko do vedení.

Domácí se i přes nepříznivý stav znovu stáhli do ulity a snažili se držet hráče Slovácka dál od své šestnáctky. To se docela dařilo a hráči hostů to zkoušeli spíše střelami z dálky. Golman Kopáček si s nimi věděl rady a většinu z nich spolehlivě pochytal, ostatní mezi tři tyče nemířily.

Ani stoprocentní šance se hostujícím hráčům proměňovat nedařilo. Hlavně Matůšova šance z 29. minuty, kdy vyzrál na ofsajdovou past a ocitl se přímo před domácím brankářem, volala po gólu, i tentokrát se Kopáček vyznamenal.

Možná právě kvůli špatné koncovce poslal trenér Jurkemik do druhého poločasu místo Matůše Psohlavce.

A ten se mu odvděčil v 53. minutě. Po přihrávce Randy Berger prošel s míčem, obloučkem jej poslal za obránce přímo na Psohlavce, který jej výborně zpracoval a z otočky zvýšil skóre.

Gonda v zápase opět nezklamal, pracoval pro mužstvo a dokázal se několikrát dostat i do zakončení, jenže branka mu tentokrát souzena nebyla. A to ani když se v průniku dostal před samotného golmana. Ten mu totiž jeho střelu vyrazil na tyč.

Další chvíle patřily opět letní posile Slovácka, Martinu Psohlavcovi. Nejprve svou velkou příležitost nevyužil, když nedokázal nadvakrát propasírovat míč za Kopáčkova záda a když se mu to konečně povedlo napotřetí, gól nebyl uznán pro ruku, na kterou se míč po druhém pokusu odrazil. Co se nepovedlo v 74. minutě, povedlo se o dvě minuty později. Berger jej znovu našel přesným centrem a i když byl útočník Slovácka v záklonu, podařilo se mu míčem přelobovat golmana a zvýšit na 3:0.

Na hřiště se dnes podíval i Milan Kerbr a také tento tah se lodivodu Slovácka povedl. Kerbr totiž uzavřel brankový účet zápasu po úspěšně provedeném sólu, které zakončil přesnou střelou na zadní tyč.

Vyškov - 1. FC Slovácko 0:4 (0:1)