39
fanoušků

Slovácko jde v poháru dál, herně ale nepřesvědčilo +VIDEO!!

04.09.2008, čtvrtek, 15:07

Slovácko potvrdilo v zápase 2. kola poháru ČMFS roli favorita, když svého divizního soupeře z Hulína porazilo 1:0. Žádná ofenzivní smršť v podání druholigového aspiranta na postup se ale nekonala.

"Byl to nejhorší výkon týmu za dobu, co jsem tady, včetně přípravných zápasů," zhodnotil stručně a jasně zápas trenér Slovácka Jurkemik. Ten udělal po poločase dvě změny v kádru a důrazně vysvětlil týmu, co se mu v podání jeho svěřenců nezamlouvalo. "Bylo to bez pohybu, bez chuti, bylo tam vidět zjevné podcenění soupeře," vypočítával dále chyby svého týmu Jurkemik.

A za první poločas určitě měl důvod být nespokojený, byť jeho tým dal branku. Do té doby totiž jeho svěřenci předváděli na hřišti v plné parádě, jak vypadá snaha o profesorský fotbal, kde chybí nasazení, chuť a bojovnost. V obraně pak vytvářeli domácím fotbalistům hrubými chybami a laxním přístupem gólové příležitosti a Filipko musel hned několikrát vytáhnout brilantní zákrok.

Slovácko tak přestálo úvodní nápor domácích, kdy Hulín dokonce vstřelil branku, jenže ta nebyla uznána pro ofsajd. V 11. minutě si vybojovalo rohový kop z něhož trestuhodně nehlídaný Psohlavec poslal favorita do vedení.

Hulín byl v první půli Slovácku vyrovnaným soupeřem, ale fyzicky velmi náročný styl hry si vyžádal svou daň po přestávce.

Změny, bouřka v kabině a zřejmě fyzicky vyčerpaný domácí tým. To se v druhém poločase zjevně projevilo a po poločase domácí nedokázali držet tempo z půle první a Slovácko opanovalo statistiku držení míče. Jenže k čemu je týmu držení míče, když toho nedokáže využít ke vstřelení gólu?

Slovácko si sice několik zajímavých příležitostí vytvořilo, po centrech Stýskaly se několikrát dostali do zakončení, ani Psohlavcova hlavička, ani Gondova či Perůtkova střela však ke gólu nevedla, byť vždy chyběly míči v cestě do branky centimetry.

A i když se museli o výsledek "strachovat" až do závěrečného hvizdu, postup si vzit nenechali. Každopádně si z tohoto zápasu hráči určitě budou muset vzít ponaučení, ať už do sobotního zápasu s překvapivým lídrem druhé ligy z Čáslavi, či do dalšího kola poháru, v němž čeká Slovácko prvoligové Brno.

Mimo nepodařeného výkonu bude mít zápas proti Hulínu zřejmě nepříjemnou dohru pro nejlepšího střelce Slovácka, Aleše Chmelíčka, který ze souboje s golmanem domácích ze 70. minuty odešel s poraněným zápěstím. Rozsah zranění se ukáže až po vyšetření v nemocnici.

SK Spartak Hulín - 1. FC Slovácko 0:1 (0:1)

Branky: 11. Psohlavec

Karty: 84. Chmelíček