39
fanoušků

Randa: Něco takového už nesmíme předvést

04.09.2008, čtvrtek, 10:15
Hulín - Byl to zvláštní obrázek. Fanoušci fotbalistů Slovácka tleskali po zápase svému týmu, ale tvář zaskakujícího kapitána Tomáše Randy byla zamračená.
„Ani zdaleka to nebylo podle našich představ, chtěli jsme hrát jiný fotbal a vyhrát rozhodně vyšším rozdílem,“ říkal Randa po pohárové výhře 1:0 v Hulíně. „Nevím, čím to bylo. Nějak to teď na nás sedlo. Předvedli jsme špatný výkon, aspoň, že jsme postoupili dál.“

Co chybělo?
Nasazení, víc běhání a lepší kombinace. Moc jsme nepodrželi balon. Ze začátku jsme se všichni hnali dopředu a pak nebyly síly pro bránění, když jsme míč ztratili.

V obraně byly hrozné chyby, že?
To je pravda. Zaplaťpánbů, že jsme nedostali gól.

Dá vám to vůbec něco?
Snad jenom to, že tento výkon v sobotu s Čáslaví nesmíme předvést.

Co vám řekne trenér?
Už o poločase zvedl hlas. Trenér sice bude rád za postup, ale za ten výkon od něj jinak nic příjemného neuslyšíme.

Někteří jako by byli až moc laxní.
To je těžko, každý hráč chce pokaždé vyhrát, ale stane se, že občas nějaký zápas nesedne. Nesmí se z toho dělat nějaká tragédie. Musíme zapomenout.

Překvapil vás i Hulín svou aktivitou v prvním poločase?
Ani ne. Spíš my jsme byli špatní. Nehráli jsme, co jsme chtěli.

A měl jste v nějaké chvíli i strach, aby soupeř nevyrovnal?
Myslím, že Hulínu už ve druhém poločase došly síly a hráli jsme jenom my. Oni mohli hrozit jenom ze standardek, ale ty jsme si pohlídali.
Autor: Radek Štěrba (MF DNES)

Slovácko postoupilo, ale zklamalo
Splněná povinnost. Nic víc. Druholigoví fotbalisté Slovácka v utkání druhého kola Poháru ČMFS na hřišti Hulína vyhráli 1:0. Herně však naprosto zklamali. „Podali jsme hodně slabý výkon,“ přiznal trenér Ladislav Jurkemik.

Jeho tým šel do vedení už v 11. minutě, kdy se po rohu trefil Psohlavec. Chvíli poté mířil hlavou do břevna Matůš. To však bylo ze strany favorita vše.

Divizní Hulín se zvedl, bojoval a vytvořil si dvě šance. Ránu Číhala však Filipko vyrazil, slovenský brankář zneškodnil i stoprocentní gólovku Volka. „Kdybychom dali gól, zápas by byl ještě zajímavější,“ litoval domácí kouč Petr Zapletal.

Slovácko začalo soupeře přehrávat až po pauze. Týmu pomohly dvě změny v sestavě. Hru oživil hlavně aktivní Stýskala, který z pravé strany hrozil nebezpečnými centry. Po jednom z nich mohl podruhé udeřt Psohlavec, jeho hlavička ale mířila vedle. „Ve druhém poločase jsme se trochu zlepšili, ale pořád to bylo hodně málo,“ poznamenal Jurkemik. Uklidňující gól Slovácko nepřidalo a o vítězství se muselo strachovat až do poslední minuty.

Hulín však v koncovce moc nezlobil. „Přesto jsem spokojený. Hráčům za předvedený výkon děkuji,“ podotkl domácí Zapletal.

Pocity jeho protějška byly diametrálně odlišné. „Než sehrát takový zápas, to jsme raději mohli zůstat doma. Na tréninku by se hráči zpotili víc,“ naštvaně prohlásil Jurkemik. Špatný výkon Slovácka bude mít ještě dohru. „Budeme si muset promluvit. Do hlavy hráčům nevidím, ale nepochopím, jak můžou k utkání přistoupit takovým způsobem,“ kroutil hlavou slovenský kouč. Ve třetím pohárovém kole se Slovácko utká s ligovým Brnem, které vyhrálo v Týništi 4:1.
Autor: Petr Skácel (MF DNES)