39
fanoušků

Postup se rozplývá, Slovácko prohrálo ve Fulneku

31.05.2008, sobota, 19:38
clanek_znak_slovacko_velky.gif Jak se nemá bojovat o postup ukázalo Slovácko v dnešním klíčovém zápase ve Fulneku. Po nepříliš dobrém výkonu a hlavně několika hrubicích v obraně podlehlo domácím 2:3. Postup do první ligy si tak Slovácko nechalo vyrvat z rukou Opavou, která jednoznačně porazila Hlučín (4:0) a všechny trumfy nyní drží slezané.

Už od úvodních minut hrál prim domácí tým a předpoklad, že by Slovácko bojovalo o postup jako lev, byl ten tam. Šance se rodily zejména na straně domácích a zakřiknutí hosté se dopředu dostávali sporadicky.

A v 9. minutě přišlo první varování, když Bolek musel ukázat parádní zákrok po střele Koštuříka a o minuto později pálil Malohlava nad. Hosté si ale pozor nedali a den otevřených dvěří v jejich obraně vyústil v první gólovou akci, po níž Koštuřík otevřel svůj gólový účet. Lukaštík prošel středem, přhrál domácímu útočníkovi a ten, obhodil nepříliš jistě vybíhajícího Bolka.

Slovácko o obdržené brance sice zaplo, jejich aktivita ale neměla dlouhého trvání. Ve 22. minutě navíc předvedl Bolek další nepřesvědčivý zákrok. Střelu Lukaštíka z dálky viděl a čekal, jenže ji nedokázal zkrotit v připravených rukavicích a vypadnuvší míč doběhl Koštuřík a zvýšil na 2:0.

katastrofu pro hosty a svůj hattrick mohl Koštuřík dokončit o dvě minuty později, jenže v dalším vysunutí sám proti Bolkovi zamířil nad.

Domácí trochu polevili a po nedůsledném bránění Chmelíček přiklepl míč Perůtkovi, který po zemi přesně k tyči dal Slovácku naději a pět minut před poločasem dokázalo Slovácko dokonce srovnat, když Filipský doslova dotlačil míč za brankovou čáru po centru z pravé strany.

Několik stovek fanoušků hostí doufaly, že poločasová přestávka pomůže jejich borcům a že Slovácko dokáže remízový výsledek zvrátit na svou stranu. A opravdu se tak mohlo stát, nebýt břevna, které stálo v cestě Kerbrově střele z hranice šestnáctky. Jenže branková konstrukce zachránila o pár minut později také hosty. To se zjevil ve velké šanci Malohlava a trefil tyč.

Druhá půle byla opravdu spíše v režii hostů, protože domácí se soustředili hodně na obranu a podnikali rychlé a velmi nebezpečné brejky. I tak se Slovácko dostalo ještě do dalších velkých šancí, když Matůš dostal míč do "uličky", jeho střelu ale tečoval jeden z domácích hráčů na roh nebo Gonda se ocitl v šestnáctce, tomu ale před střelou podklouzla noha.

A když neuhodilo na straně hostí, přišel trest. Zpětná přihrávka se Inemanovi zapletla mezi nohama, napadající Koštuřík jej obral o míč, nedal Bolkovi šanci a ten kapituloval potřetí.

Slovácko se snažilo alespoň o vyrovnání, jenže ani příchod Šultese potřebný gól nepřinesl a Slovácko se tak zřejmě samo připravilo o postup do ligy.

Postupová matematika teď totiž hovoří naprosto jasně. Slovácko musí bezpodmínečně porazit doma Příbram a spoléhat na to, že Jihlava porazí Opavu. V případě remízy v tomto zápase by muselo Slovácko porazit Příbram minimálně o tři branky, aby se před slezany dostalo o skóre(vzájemný zápas totiž má Slovácko s Opavou stejný(0:0, 1:1).

Výklad pravidel o konečné tabulce v případě rovnosti skóre ve vzájemných zápasech (např 0:0 a 1:1 nebo 2:1 a 0:1): Branky na hřišti soupeře se ve Vámi popsaném případě dvakrát nepočítají (pohárové pravidlo) a nastupuje kriterium celkového skore. Ivo LUBAS

Fotbal Fulnek - 1. FC Slovácko 3:2 (2:2)

Sestavy:
Fulnek:Pospěch - Staš (56. Smutný), Kaprálik, Král, Sedlák - Vyskočil, Lukaštík, Slončík (90.+1. Bill), Vajda - Koštuřík, Malohlava (84. Halaška).

Slovácko: Bolek - Němčický, Šimáček, Ineman, Lysoněk - Gonda, Perůtka, Stýskala (77. Šultes), Filipský - Chmelíček (69. Činčala), Kerbr (53. Matůš).

Rozhodčí: Hájek - Čecháček, Santarius