fanoušků

Podzim Slovácka ve statistikách

28.11.2007, středa, 22:45

Po předchozí úvodní části rozebírající podzimní dějství z pohledu slováckého týmu si nyní podrobíme trochu podrobnějšímu statistickému náhledu.

Slovácko odehrálo v podzimní části 2. ligy celkem 15. zápasů. V devíti duelech zvítězilo, čtyřikrát souboj neznal vítěze a ve dvou případech ostrouhalo a z vítězství se radoval soupeř. Zisk 31 bodů znamená po polovině soutěže nadějné vedení, i když soupeři také nezaháleli a hned v jednobodovém závěsu za naším Slováckem je po lize prahnoucí Opava a za ní s další bodovou ztrátou Marila Příbram, která se překvapivě, i po odchodu svých opor Otépky a Hunala, držela postupových příček. S drobnou ztrátou následuje ambiciózní Hradec Králové a překvapivě Střížkov, který používá název Bohemians Praha.

Trenér Pavel Malura v podzimní 2. Gambrinus lize použil služeb celkem dvaceti hráčů. Dvou brankařů a osmnácti hráčů do pole. Stálicí byl Jan Šimáček s maximálním vytížením, kousek za ním následuje Pavel Němčický. Mnozí hráči na tom mohli být lépe, ale třeba stopku za žluté si museli vystát hned pětice hráčů (Činčala, Görner, Chmelíček, Ineman, Kaspřák) a Šimáček si tento trest „odsedí“ v 16. kole! Když už jsme u žlutých karet, tak si otevřeně řekněme, že tento podzim to byla jedna velká žlutá „úroda“. Trenér se svým realizačním týmem by měl zapracovat na tom, aby se to zlepšilo, protože zisk 49 žlutých po polovině soutěže je strašně moc a mnozí hráči tak brzy budou stát hned dva soutěžní zápasy za zisk 8. karty (největší adepti: Görner 7, Činčala, Kaspřák po 6...). Je škoda, že hodně napomínání bylo za nesportovní chování a zbytečné fauly na polovině soupeře. Pro srovnání druhé nejterstanější Vítkovice mají 39 ŽK a naši soupeři o postup do 1. ligy jsou v rozpětí 24 – 26 karet, což je téměř polovina našeho zisku.

Střelecky to bylo oproti posledním dvěma prvoligovým sezónám lepší, ale jistě ne ideální. Je dobré, že si hned osm hráčů užilo opojného pocitu po vstřelení branky, ale vždy je co zlepšovat. Mužstvo vstřelilo 22 branek, o které se podělili: Chmelíček – 6, Görner a Činčala – 4, Šultes – 3, Racko – 2, Eismann, Filipský a Fischer – 1. Mužstvo si krásně rozdělilo střelbu těchto branek na oba poločasy, takže v každém z těchto dějství vsítilo po 11 brankách. Pokud rozpitváme čas ještě podrobněji, tak nejvíce branek bylo vstřeleno v úseku mezi 46-60 a 76-90 minutou a to po pěti kouscích. Nejchaběji tým skóruje v čase mezi 61-75 minutou, kdy se Slovácko radovalo pouze z jedné branky.

V obdržených brankách je na tom klub hned po Marile Příbram nejlépe. Inkasoval jen devět gólů. Sedmkrát vytahoval míč se sítě Marek a dvakrát Bolek. Podíváme-li se podrobněji na to, kdy padaly branky do naší sítě, tak zjistíme zajimavou věc. Pouhé 2 branky obdrželo Slovácko v 1. poločase a zbývajících 7 ve druhém poločase. Co je však horší, že z těch sedmi branek 5 padlo v poslední čtvrthodině utkání a všechny (!!) rozhodly o větší či menší ztrátě bodů v daných zápasech. Zajímavá skutečnost, buď se jedná o špatnou kondici mužstva, nebo o trestuhodnou ztrátu koncentrace. Jistě další téma na zamyšlení.

V závěrečné tabulce hráčů 1.FC Slovácko, která je sestavená podle odehraných minut ve 2. Gambrinus lize 2007/08, můžete vidět osobní statistiky jednotlivých hráčů: V závěrečné tabulce hráčů 1.FC Slovácko, která je sestavená podle odehraných minut ve 2. Gambrinus lize 2007/08, můžete vidět osobní statistiky jednotlivých hráčů:

V závěrečném díle souhrnu podzimních událostí se podíváme na srovnání Slovácka s dalšími 15 týmy 2. ligy, ať je to v návštěvnosti, žlutých kartách, penaltách, čistých kontech brankařů atd.