17.08.2024
FCS jede na výjezd

Důležitý krok k historickému úspěchu ženy zvládly + přidáno video!!

03.05.2008, sobota, 18:00
holky_acko_velky.jpg Fotbalistky Slovácka udělaly velký krok k historickému druhému místu, když porazily přímého konkurenta, pražskou Slavii 2:0. Celý zápas měly prakticky ve své režii a staticky hrající Slavia může děkovat pouze špatné koncovce útočnic Slovácka, protože jinak by odjížděla ze Strání, kde se zápas odehrál, minimálně s pětigólovým debaklem.

Slovácko se do svého soupeře zakouslo už od úvodních minut a ve 4. minutě zápasu mohla jít do vedení po samostatné akci Hoferkové. Ta ale místo přihrávky zvolila střelu na bližší tyč a trefila pouze boční síť. V minutě desáté se na stejné straně prosadila doma hrající Zderčíková, po jejím centru a střele se míč odrážel dokonce od tyče, Skupinová, ke které se míč odrazil ale díky špatnému odskoku nedokázala dorazit do poloprázdné branky.

Slavia byla zaskočena hlavně bojovností a důrazem domácích hráček a zmohla se jen na několik průniků, které ale vedly pouze ke třem rohovým kopům v první půli, z nichž ale příliš Lauren Church v brance Slovácka neohrozily.

Naopak Slovácko mělo hned několik stoprocentních tutovek už v prvním poločase, jenže domácí fotbalistky zřejmě nečekaly, že obrana Slavie bude dnes mít den otevřených dveří a netrénovaly sólové útoky na golmanku. A tak brankou neskončilo sólo Skupinové z 19., 36. ani 37. minuty, podobně si vedla v 42. také Zderčíková a do kabin se tedy šlo bez branek. I tak ale domácí hráčky sklidily, při odchodu do kabin, od téměř pěti stovek diváků zasloužený potlesk.

Do druhé půle nastoupily holky s ještě větším odhodláním a ovoce přinesla akce z 60. minuty. To přesná a dobře načasovaná přihrávka našla na pravé straně Zderčíkovou, která s míčem prošla do pokutového území a střelou od tyče do branky otevřela gólový účet zápasu.

Hráčky se brankou uklidnily a dostaly ještě větší chuť hrát. Prakticky po rozehrávce se zmocnily míče, pasem vyslaly do útoku Hoferkovou, která obešla jak poslední obránkyni, tak i brankářku. Ta ale v pádu domácí hráčku srazila a po zásluze viděla červenou kartu. K exekuci pokutového kopu se postavila Skupinová a střelou k levé tyči bezpečně skórovala. 2:0.

Slávistky se ke zkorigování výsledku dostaly až mezi 75. a 80. minutou, kdy na chvíli domácí hráčky polevily, závar před Lauren Church ale dokázaly vyřešit a míč poslaly do bezpečí.

Závěr zápasu se pak odehrával zase spíše před hostující brankou a veledůležité vítězství o dvě branky už dokázaly holky udržet. Díky tomu se Slovácko bodově dotáhlo na Slavii, kterou sice v tabulce díky horšímu skóre nepřeskočilo, jenže v konečném účtování se bude počítat vzájemný zápas, který nyní mají domácí lepší díky gólu ze Slavie (prohra 1:3 - pozn. red).

Velký dík patří také domácím fanouškům a pořadatelům za vynikající kulisu a zázemí.

1.FC Slovácko - Slavia Praha 2:0 (0:0)

Branky: 60. Zderčíková, 64. Skupinová (pen.)

Sestava Slovácko: Church – Polášková, Marcoňová, Vlasatíková, Hýlová – Cvernová, Cahynová (77. Sedláčková), Danielová, Hoferková – Zderčíková (90. Ondračková), Skupinová (88.Bačová). trenérka: Jitka Klimková

Juniorky

V první půli měly domácí hráčky více ze hry, ale vlastní chybou pustily soupeře do vedení. Slavia pak brzy po přestávce přidala další dvě branky. Naopak domácí se již na odpověď nezmohly.

1.FC Slovácko - Slavia Praha 0:6 (0:1)

Sestava Slovácko:Tomáštíková – Jankůjová (52.Barcuchová), Šicová, Sedláčková, Soukeníková – Lečbychová (52.Helekalová), Vlčková, Jačisková (57.Lucká), Ondračková – Gregorová, Kovářová (67. Šupáková).trenér: Milan Šamaj