17.08.2024
FCS jede na výjezd

Jak si vedli bývalí hráči Slovácka v 1. lize? + některé zahraniční soutěže

05.05.2008, pondělí, 20:00

Vladimír Malár Odehrál v dresu FC Tescoma Zlín celé utkání, ale střelecky se bývalý slovácký bomber neprosadil. V dresu Bohemians nastoupil odchovanec Michal Ordoš, který odehrál celé utkání. V závěru utkání hledal jeho centru rovněž bývalého hráče klubu, Libora Slezáka, ale domácí obránci situaci ohlídali.

AC Sparta Praha – 1.FC Brno 0:2

Ve šlágru kola se představilo nejvíce ať již bývalých hráčů Slovácka, nebo přímo jejich odchovanců. V dresu Sparty odehrál celé utkání Michal Kadlec. Za Brno se trefil Marek Střeštík, který odehrál 81 minut. S kapitánskou páskou Brna nastoupil Jan Trousil, kterého v 71. Minutě střídal odchovanec Slovácka Lukáš Kubáň, který je v Brně na Hostování. Celé utkání odehrál rovněž obránce Martin Švejnoha, Petr Pavlík a Tomáš Polách, který se výraznou měrou podílel na druhé brance Brna.

FK Teplice – FK Mladá Boleslav 1:2

V dresu Boleslavi nastoupil bývalý kapitán Slovácka Jan Rajnoch, který ve 48. minutě zápasu zaznamenal již 11tý gól v probíhající sezóně. Za Teplice odehrál poločas Jakub Mareš.

FC Slovan Liberec – SK Dynamo České Budějovice 0:0

V domácím dresu nastoupil na posledních 10 minut kanonýr Jan Nezmar, který dokonce v nastaveném čase vstřelil branku, ale ta nebyla po předchozím odpískání uznána. V domácím dresy odehrál celé utkání Vítězslav Brožík, který poprvé okusil první ligu právě na Slovácku.

Viktoria Plzeň – FK Jablonec 2:0

V dresu Plzně nastoupil Milan Petržela, který odehrál první poločas. Celé utkání odehrál Pavel Malchárek a Ferenc Róth, který se blýskl ranou z 30ti metrů, která mířila přesně do šibenice a vyprášila rukavice hostujícímu gólmanovi.

SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha 1:3 V dresu Olomouce odchytal celé utkání Petr Drobisz, který sice třikrát kapituloval, ale obránci Olomouce mu v práci zrovna dvakrát nepomohli. Za Slávii nastoupil ve druhém poločase Martin Abraham, který svou brankou uklidnil Slávii.

Německo: Regionalliga Süd (3. liga - jih)

Karlsruher SC II - Sportfreunde Siegen 1:2

Záložník Richard Dostálek, odchovanec slováckého fotbalu, působí v letošní sezoně v Siegenu. Do zápasu důležitého pro záchranu v soutěži ale rodák a nadále občan Jarošova nezasáhl.

Anglie: League Championship

Ipswich Town - Hull City 1:0

Záložníka makendonské reprezentace Veliče Šumulikoskiho, který v tehdejším Synotu od roku 2002 odehrál 55 ligových zápasů v době zlaté éry slováckého fotbalu, postrádá Ipswich od poloviny dubna, kdy jej začala trápit částečně natržená tepna v holeni. Lékaři jeho absenci odhadují na zhruba tři měsíce.

Southampton - Sheffield United 3:2

Záložník Mario Lička odehrál v domácím dresu posledních 12 minut.

Itálie: Serie A

Siena - Juventus 1:0

Bývalý slovácký záložník Lukáš Jarolím sledoval pouze z lavičky nečekanou výhru své Sieny nad třetím Juventusem. Siena poskočila na dvanácté místo.