40
fanoušků

West po triumfu nad Baníkem: Krmenčík by se měl do budoucna zlepšit

19.08.2024, pondělí, 08:19

Prolomili domácí prokletí, poprvé v letošním kalendářním roce 2024 uspěli na svém stadionu. Fotbalisté Slovácka v nedělním šlágru přemohli Baník Ostrava 1:0, k velmi cenným bodům jim dopomohl nejen vlastní gól stopera Matěje Chaluše, ale i další dvě věci.

„Bylo to maximální nasazení všech hráčů a skvělí fanoušci, kteří nás celé utkání a hlavně v závěru, kdy se nastavovalo osm minut, hnali,“ má jasno kouč celku z Uherského Hradiště Roman West.

Poprvé nasadil i Michaela Krmenčíka. Bývalý reprezentant začal nedělní duel na lavičce a do utkání naskočil až v 56. minutě jako první střídající hráč domácího týmu. Zaujal pouze žlutou kartou.

Jak je na tom Krmenčík po fyzické stránce?
Přišel k nám v týdnu. Přemýšleli jsme, zda ho tam dáme od začátku, nebo až během utkání. Tím, že se v Pardubicích vyhrálo a Matyáš Kozák tam zahrál solidně a přihrál i na gól, rozhodli jsme ponechat stejnou sestavu a na Krmiho došlo až ve druhém poločase. Je vidět, že dlouho nehrál. Do budoucna by se měl zlepšit.

Jak hodnotíte utkání?
Já si myslím, že jsme do utkání nevstoupili vůbec dobře. Prvních deset minut jsme měli problémy s dostupováním Baníku. Postupně se náš výkon zlepšil. První poločas byl otevřený. Oba týmy mohly dát dva nebo tři góly. Dostali jsme se do vedení, ale ve druhém poločase Baník získával územní převahu, vytvářel si tlak. Byla tam spousta nepříjemných situací, které jsme museli řešit. Něco jsme přežili, pomohl nám i Heča. Na druhé straně jsme měli nějaké možnosti navýšit vedení, ale za výhru 1:0 jsme samozřejmě šťastní.