26.07.2024
Fanoušci v zápase proti Slavii III

V druhém televizním přenosu se radovalo Slovácko, které porazilo Duklu 5:0

14.11.2012, středa, 22:44

Šestnácté kolo Juniorské ligy uzavřel historicky druhý televizní přenos z nově vzniklé soutěže. Před kamerami České televize se v úterý představili fotbalisté Slovácka a Dukly a zápas lépe vyzněl pro domácí, kteří svého pražského soupeře porazili vysoko 5:0

Od úvodu utkání hráči Slovácka hýřili aktivitou a v 4. minutě se dočkali úvodní branky. Fryčer vyrobil hrubku před velkým vápnem, když přihrál míč na nohu Janu Bartošovi. Ten neotálel a balon si potáhl a vystřelil přesnou střelu k tyči, na kterou byl brankář Dukly Tetour krátký - 1:0.

V 9. minutě mohla Dukla z první své větší šance vyrovnat. Hanousek našel zpětnou přihrávkou v pokutovém území Kamila Ptáka, který z malého vápna netrefil branku Slovácka. Dukla především hrozila Slovácku z rychlého přechodu do útoku. V 15. minutě Fryčer patičkou prodloužil míč ve vápně k Mickovi, který střelou pod víko se snažil překonat brankáře Heču, brankář Slovácka byl však v pravý okamžik na správném místě a jeho střelu vyrazil na rohový kop.

Ve 21. minutě se diváci na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty radovali podruhé, po brance Jana Bartoše, kterému sklepával míč na před velkým vápnem Ondica. Pomezní rozhodčí však odmával ofsajd Ondicovi a hlavní rozhodčí Proske nemohl branku uznat. Po zbytku prvního poločasu byli lepším mužstvem svěřenci trenérů Vajčnera a Palinka. Regulérní druhou branku vstřelili domácí hráči ve 41. minutě Milanem Kerbrem, který dostal přihrávku od svého spoluhráče a míč vystřelil nechytatelnou střelou do šibenice branky Dukly - 2:0.

Druhý poločas začali hráči Dukly náporem, jejich šance na zdramatizování zápasu otupila v 50. minutě vlastní branka Jeřábka a především chyba brankáře Tetoura, kterému při odkopu přeskočil míč nohu a skončil až v síti Dukly - 3:0. Brance nezabránil ani obětavý zákrok brankáře Tetoura, který se snažil ještě míč zachytit před brankovou čárou.

Třetí branka v hostující síti vlila ještě více energie do těla hráčům Slovácka. Čtvrtou branku mohl po zpětné přihrávce Andreoua přidat z druhé vlny nabíhající Kerbr, ale placírkou poslal míč vedle branky Dukly.

Na hřišti panovalo jen jedno mužstvo a tím bylo Slovácko. V 72. minutě našel Kerbr na levé straně nabíhajícího Lukáše, který nekompromisní střelou nedal brankáři Tetourovi šanci - 4:0. Účet úterního zápasu završil v 82. minutě střídající Haša, který vyslyšel skandování hrstky domácích fanoušků „dejte jim bůra“ a střelou překonal brankáře Tetoura popáté - 5:0.

Hráč utkání: Milan Kerbr (Slovácko).
Tento hráč podnikal nebezpečné výpady po levé straně, uplatnil své ligové zkušenosti. Dělal svým pohybem velké problémy hráčům Dukly. Sám jednu branku vstřelil, nebyl daleko od své druhé branky, kterou mohl přidat ve druhém poločase a zaznamenal asistenci při čtvrté brance Slovácka.

1.FC Slovácko - FK Dukla Praha 5:0 (2:0)

Branky: 4. Bartoš, 41. Kerbr, 50. Jeřábek (vl.), 72. Lukáš, 82. Haša

ŽK: Mikulica, Banasík - Ouedraogo

Rozhodčí: Proske - Machálek, Gloser

Sestavy:

1.FC Slovácko: Heča - Ondica (75. Prajza), Malý, Mikulica, Reinberk, Trávník, Lukáš (86. Stráník), Hofmann, Kerbr, Andreou (73. Haša), Bartoš.
FK Dukla Praha: Tetour - Juroška (69. Ilko), Jeřábek, Hrazdíra, Hanousek - Frycer (62. Pařík), Ouedraogo (54. Farkaš), Milec - Pták (62. Kotlík), Čapek, Micka (54. Svoboda).

• ostuda slovácka - 15.11.2012, čtvrtek, 16:30