19.08.2024
Děkovačka po zápase s Baníkem

Slovácko v Turecku na úvod remizovalo. Bulhaři srovnali po změně stran

31.01.2017, úterý, 09:51

Pátý mančaft nejvyšší bulharské ligy byl premiérovým soupeřem Slovácka na herním soustředění v Turecku. Svěřenci trenéra Levého se na rozdíl od soupeře představili v letošním roce na přírodní trávě poprvé.

„Soupeř už měl v Turecku nějaké zápasy na přírodní trávě za sebou. Byl ve větším zápasovém rytmu, bylo to vidět na jeho kombinaci. My jsme odehráli na přírodním hřišti první zápas," všiml si kouč Stanislav Levý.

Slovácko bylo v prvním poločase aktivnější na míči a po necelých dvaceti minutách hry šlo do vedení. Po rychlém kontru prostřelil bulharského gólmana Francis Kone, kterému přihrával Benjamin Tetteh – 1:0.

Během druhé půlky poslal trenér Levý na hřiště šest čerstvých hráčů hráčů, ale aktivita se usadila na bulharských kopačkách. Vyrovnání přišlo v 63. Minutě, po standartní situaci se trefil Kamburov – 1:1.

Ve zbývajících minutách se střelecky neprosadil ani jeden tým, zápas tak skončil remízou.

„Bulhaři hráli hodně agresivně, o to víc je remíza cennější. I když si myslím, že zápas jsme měli a mohli zvládnout. Vyrovnávací branku jsme dostali po standartní situaci, to byl náš problém i v podzimních zápasech. Na tom budeme muset zapracovat," hodnotil zápas trenér Slovácka Stanislav Levý.

Jeho protějšek Eduard Eranosyan litoval hlavně nepovedené první půlky. „Měli jsme tam spoustu chyb a nepřesností. Druhá půlka už byla lepší, chtěli jsme hrát v rychlém tempu a s minimem dotyků, dařilo se to jen částečně. Byl jsem spokojený jen s druhým poločasem," řekl pro klubový web bulharský trenér.