39
fanoušků

Slovácko "doma" porazilo Slávii

07.05.2009, čtvrtek, 01:18

Fotbalisté Slavie Praha podlehli ve středečním prvním semifinálovém střetnutí Poháru ČMFS se Slováckem 0:1, když se po hodině hry trefil Formánek. Slavia tak prohrála v Edenu poprvé v historii v českých soutěžích.

V úvodu se pozornost strhla hlavně do ochozů. Překvapili fanoušci hostů, kteří ve velkém počtu neúnavně povzbuzovali svůj celek. Své gesto ale přidali i příznivci domácích, kteří svým odchodem ze sektoru a transparenty dali jasně najevo, co si myslí o cenách vstupenek na ligové utkání s Českými Budějovicemi, jež bylo zařazeno do nejdražší skupiny zápasů. Dění na hřišti přineslo ze začátku územní převahu Slavie, ovšem první střelu na branku vyslal po čtvrthodině hry hostující Hani, i když si s ní Vaniak hravě poradil.

Pak se prodral do pokutového území domácích po Suchého chybě Chmelíček, jeho souboj s Brabcem ale vyhodnotil rozhodčí jako dovolený. Slavia nemohla dlouho nalézt účinnou zbraň na pozornou obranu Slovácka. Naopak chvíli před přestávkou po brejku zahrozil Fujerik, ale střela mu nesedla. To proti ráně Perůtky o pár vteřin později už musel Vaniak zasáhnout. Ještě v prvním dějství stihl na opačné straně Jarolím protáhnout brankáře hostů Filipka, který se následně zaskvěl proti velké dvojšanci Milana Černého a Jarolíma.

První vážnější příležitost ve druhém poločase měl po rychlé kombinaci domácích Ivana, ovšem jeho střelu z úhlu Filipko pokryl. O minutu později centroval zprava Milan Černý, ale Pekhartovi na přesné zakončení chybělo pár centimetrů. Přímý volný kop Belaida zase putoval mimo hostující branku. Po hodině hry už se Pekhart k hlavičce dostal, ovšem Filipko s jeho zakončením neměl problémy. V 63. minutě se tak dočkalo překvapivě Slovácko. Na standardní situaci Kazára si naběhl Formánek a hlavou překonal Vaniaka.

Slavia se v posledních dvaceti minutách úporně snažila o zvrat, ale vyloženou šanci si dlouho vypracovat nedokázala. Střela Ivany prošla mimo, stejně jako pokus Pekharta z otočky. Marek Jarolím zase ze třinácti metrů poslal míč jen do náruče Filipka. Pět minut před koncem měl po rohu velkou šanci Brabec, ale z úhlu trefil jen boční síť. Slavia tak podlehla Slovácku 0:1. Odveta je na programu za týden 13. května od 18.30 hodin v Uherském Hradišti.

SK Slavia Praha - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka: 63. Formánek.

Rozhodčí: R. Hrubeš - Kordula, Dobrovolný.

ŽK: Hubáček - Chmelíček, Perůtka.

Diváci: 2463.

SK Slavia Praha: Vaniak - Dřížďal (68. Fořt), Suchý, Brabec, Švento (14. Hubáček) - M. Černý, Belaid, M. Jarolím, J. Černý (55. Janda) - Ivana, Pekhart.
1. FC Slovácko: Filipko - Randa, Němčický, Formánek, Kubáň - Fujerik, Perůtka, Kordula, Kazár (84. Stýskala) - Chmelíček (74. Görner), Hani (57. Ondřejka).