17.08.2024
FCS jede na výjezd

Škoda. Slovácko vedlo nad Slavií, nakonec přišlo o sérii bez prohry

28.02.2021, neděle, 19:04

V první půli dvakrát udeřili, po trefách Sadílka a Kadlece vedli, ale po přestávce o nadějný náskok přišli a nakonec ve šlágru 21. kola FORTUNA:LIGY padli. Fotbalisté Slovácka v nedělní třaskavé bitvě s vedoucí Slavií Praha přišli o sérii bez prohry, když sešívaným podlehli 2:3 a v tabulce zůstali třetí. Hosty zachránil dvougólový Rumun Stanciu, obrat v 81. minutě završil střídající Lingr.

Vedoucí Slavia po čtvrtečním postupu přes Leicester do osmifinále Evropské ligy v Uherském Hradišti uhájila pozici jediného dosud neporaženého týmu v nejvyšší soutěže.

Slavia v lize naposledy prohrála před rokemprávě na Slovácku. Od té doby v nejvyšší soutěži bodovala ve 33 utkáních za sebou a už jen tři zápasy jí chybí k vyrovnaní vlastního rekordu. Vršovický celek díky dalšímu triumfu zvýšila náskok před druhou Spartu, která má kvůli koronaviru odloženy dva ligové duely, na jedenáct bodů.

Slovácku v nedělním šlágru scházel nejen vykartovaný Navrátil, ale i zraněný útočník Kliment. Autor osmi branek v sezoně ve středu v Jablonci inkasoval tvrdý úder do kolena a víkendovou bitvu vynechal.

Hostující kouč Trpišovský po čtvrtečním pohárovém utkání v Leicesteru provedl jenom dvě změny. Místo odchovance Slovácka Kúdely nastoupil ve stoperské dvojici Deli, Hromadu uprostřed zálohy nahradil Oscar.

Úvod patřil domácím. Skóre hned v 11. minutě otevřel Sadílek. Středopolař Slovácka překvapil slávistického gólmana Koláře centrem z levé strany, míč skončil bez jakékoliv teče až v síti.