39
fanoušků

Juniorka udolala Kroměříž

28.05.2008, středa, 20:37
becko_velky.jpg Svěřenci Jana Palinka potvrdili plný bodový zisk z Mutěnic i doma proti Kroměříži, když v předehrávce 29. kola MSFL vyhráli 2:1. Rozhodující branku vstřelil v 78. minutě Václav Ondřejka.

Vítězství se ale nerodilo lehce. Hosté byli hlavně v první půli vyrovnaným soupeřem, o míč se hodně bojovalo a i když měli domácí lehkou převahu, do šancí se dostávali i hosté. Hned v 5. minutě se před Kovářem zjevil Kutňák, jenže selhal v zakončení.

Hráči Slovácka aktivně napadali, úspěšně kombinovali a často měnili rytmus hry. Hlavně agilní Ondřejka často klamal své strážce a jeho průniky dělaly hostujícím zadákům velké problémy. Byl to on, kdo prošel po deseti minutách středem obrany, přihrál volnému Šturmovi, jenže tomu jeho šanci golman zneškodnil.

O několik minut později se po hezké kombinaci objevil v šestnáctce hostí zase Ondřejka, který tentokrát našel zpětnou přihrávkou Kaspřáka a ten otevřel skóre utkání.

Na domácích byla vidět chuť a touha se předvést ještě více. A není divu. Mimo vedení Slovácka se na ně přišla podívat i značná část A-týmu. Možná ale z přemíry snahy se rodily některé nepřesnosti a chyby. A ty umožňovaly hráčům Kroměříže útočit více, než na začátku zápasu. Na světelné tabuli svítila 27. minuta, když hosté vybojovali první roh. Centrovaný míč se nebezpečně snášel do malého vápna, Kovář se jej pokusil vyrazit, jenže se mu to nepovedlo úplně ideálně a na zadní tyči číhající Šilinger vyrovnal stav zápasu na 1:1.

Zbytek poločasu domácí spíše dohráli, do nějaké výraznější šance se dostat nedokázali, hosté sice ještě jednou zahrozili Jančou, ani ten se ale už netrefil a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu. "Bylo to jakési mrtvé, rozhodně to nebylo podle mých představ, " hodnotil první půli trenér Palinek.

Domácí se v druhé půli prezentovali rozhodně lepším výkonem a rodily se i šance, které se ale nedařilo proměňovat. Kroměřížští se příliš do zakončení nedostávali, a když, tak naráželi na připraveného Kováře, který chytil několik nepříjemných pokusů. Nutno říct, že hosty jeho rukavice zřejmě přitahovaly, protože zpravidla mířili do jeho náruče.

Slovácko spasil dnes zřejmě nejlepší hráč na hřišti, Václav Ondřejka. V 78. minutě převzal míč na půlící čáře, prošel s ním až do šestnáctky a přes vyběhnuvšího golmana skóroval. "V té poslední fázi jsem to měl na dlouhou nohu, ale natáhnul jsem ji a spadlo to tam. Bylo to trochu o štěstí," popsal situaci při vítězné brance sám autor.

Slovácko tak vybojovalo vítězství, které mohlo být ještě výraznější, třetí gól mohl přidat Eismann, po další Ondřejkově střele pak zazvonilo dokonce břevno a Šilinger v dorážce trestuhodně minul opuštěnou branku.

"Jsou to tři body, sice trochu utrápené, ale soupeř byl kvalitní a houževnatý a já jsem rád, že jsme to nakonec urvali," dodal nakonec Palinek.

1. FC Slovácko B - SK HS Kroměříž 2:1 (1:1)

Branky: 14. Kaspřák, 78. Ondřejka - 28. Šilinger O.

Slovácko B:Kovář - Eismann(90. Čtvrtníček L.), Bělaška, Spazier, Kaspřák, Šilinger J., Vrba, Görner(73. Hromek), Čtvrtníček O., Ondřejka, Šturma (62. Rohovský)
Kroměříž: Drápela, Šilinger O., Kovařík J., Klimek, Bělíček(83. Kučera), Vlček, Tubonemi(71. Gröpl), Janča, Jurčík(76. Sucháček), Stašek, Kutňák