39
fanoušků

Juniorka Slovácka se rozjíždí, porazila i Olomouc AKTUALIZOVÁNO

10.09.2008, středa, 20:00

Hráči juniorky Slovácka si dnes poradili s juniorkou prvoligové Sigmy Olomouc, kterou porazili 3:1, když míč za Lovásikovy záda poslal jednou Lukáš Matůš a dvakrát Peter Sládek. Slovácko tak potvrdilo vítězství ze Zábřehu a sune se tabulkou nahoru.

Aktivněji do zápasu vstoupili sice hosté, domácí ale přestáli menší tlak i šanci Javůrka, sami navíc mohli jít díky Matůšovi do vedení, útočník Slovácka už byl příliš blízko Lovásikovi a nedokázal míč přes něj dostat.

Slovácku se nepovedlo skórovat ani po několika průnicích dravého Filipského, který dostal dvakrát míč do uličky, hosté ale byli vzadu také pozorní.

To ale neplatilo v 15. minutě zápasu. Míč se dostal k Polákovi, který se vydal ze svého postu až do šestnáctky hostí, uviděl nabíhajícího Matůše, poslal mu míč přímo na nohu a pro Matůše už nebyl problém Lovásika překonat.

Sigma vrhla vše do útoku a připravila domácím perné chvilky. Centr zleva Bodeček hlavičkoval těsně vedle, ani další příležitosti však hosté ne a ne využít. Varování hráči v bílém ale nebrali vážně a tak přišel trest. Ačkoli se dá polemzovat o regulérnosti vyrovnávací branky. Hosté totiž v jednom ze soubojů doslova sestřelili Šturmu, Slovácko na chvíli přestalo hrát, čehož využili hráči Sigmy, poslali míč na Nepožitka do šestnáctky a ten sám proti Fryštákovi nezaváhal. 1:1.

Slovácko toužilo po odplatě za tuto branku a ta se jim povedla několik minut poté. Sládek si naběhl na zpětnou přihrávku po odehrání standardní situace, vypálil a přízemní střela prošla kolem všech hráčů v šestnáctce a zapadla těsně k tyči hostující svatyně.

Do poločasu ještě nebezpečně pálil Dreksa, Fryšták s jeho dalekonosným projektilem měl problémy, gólu ale zabránil.

Olomoučtí se snažili o srovnání, další souboj Nepožitka s Fryštákem však vyšel lépe pro domácího brankáře, Štěpán to pak zkoušel střelou přes bránícího Poláka, ani on ale nebyl úspěšný a tak přišli na řadu domácí.

Střídající Pyclík se vydal mezi několik protihráčů, drzým sólem prošel kolem dvou z nich a přihrál do sóla Sládkovi. Ten sice udělal chybu při zpracování, akci zbrzdil a nechal se doběhnout obránci, nečekaně ale vypálil z otočky, na což nestačili reagovat ani obránci, ani brankář Lovásik. 3:1.

Sedm minut před koncem se pak znovu vyznamenal Fryšták, jenž zlikvidoval jak přímý kop Stroupka, dorážku vyražené střely, tak i následný rohový kop. Slovácko už do konce své vítězství uhájilo a připsalo si po dobrém výkonu druhou výhru v řadě. Spokojený byl také domácí kouč Jan Palinek. "Kluci to zvládli, vyšťavili se a i když tak byly v prvním poločase chyby, v kabině jsme si to vyříkali a v druhé půli už to bylo lepší. Celkově vzato jsme byli lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli."

Ohledně začátku vítězné série byl však opatrný: "Samozřejmě byl bych moc rád, kdybychom vítězili i nadále, teď nás ale čeká velice nepříjemný, těžký soupeř se zkušenými hráči a bude to něco jiného, než hrát proti mladým klukům. Před tímto zápasem jsem chtěl 4 body z těchto dvou domácích zápasů, takže by mi teoreticky stačila i remíza, pro výhru ale uděláme vše.

1.FC Slovácko B - Sigma Olomouc B 3:1(2:1)

Branky: 15. Matůš, 35., 79. Sládek- 33. Nepožitek

Sestava Slovácka: Fryšták - Lysoněk, Bělaška, Višváder, Polák, Šturma, Šilinger, Reinberk(66. Přílučík), Filipský(88. Holek), Sládek, Matůš(54. Pyclík)