39
fanoušků

Juniorka porazila Bystrc a slaví první jarní výhru

26.04.2009, neděle, 14:30

Staronový trenér juniorky Jan Palinek se mohl poprvé s týmem radovat z vítězství, když v neděli dopoledne dokázali jeho svěřenci porazit Dostu Bystrc hladce 3:0.

Hosté k zápasu přijeli se zpožděním a to jakoby předznamenalo úvodní poločas. Hosté byli u všeho o trochu později a nedělali domácím příliš problémy, což zapříčinil také silný vítr, který na kunovické Bělince spustil svůj koncert. Ten ale neměl prsty v akci, která znamenala vedení Slovácka. V šesté minutě si Hani naběhl na přihrávku za obranu a proti Krajíčkovi nezaváhal a střelou na zadní tyč otevřel skóre. Slovácko pokračovalo v aktivní hře, hosté se dostávali do útoku jen zřídka. Domácí útlumu hostí využívalo a po čtvrthodině hry mohl zvýšit Šturma, kterému na hlavu míč posadil Kazár, hlavičce v cestě do branky ale zabránilo břevno. Neuplynula ani půlhodina hry a domácí se radovali znovu. Kazár z rohu poslal míč po zemi do pokutového území, kam si, nehlídán žádným hráčem, naběhl Görner a přesnou střelou prostřelil gólmana hostí podruhé. Bystrc mohla snížit v závěru poločasu, Kovář ale Slovácko podržel a nohama vyrazil míč, směřující do branky.

Druhá půle byla zpočátku pravým opakem poločasu prvního. Bystrc přidala a s větrem v zádech držela domácí pod tlakem. Útočili, stříleli a ze všech sil se snažili vstřelit kontaktní gól. Gólman Kovář však i za cenu vlastního zranění držel dál čisté konto. Hosté mu život velmi ztrpčovali nejen po stránce fotbalové a Kovář musel zvládnout nespočet kontaktních soubojů. Poprvé musel být ošetřován po nešetrném zákroku Krátkého, který trefil domácího brankáře do hlavy, ačkoli míč už byl v jeho moci, podruhé pak hasil Kovář problémy po kiksu Formánka, který poslal malou domů příliš pomalu a Kovář musel daleko za velké vápno, míč však stačil odkopnout, odnesl to ale šrámem na noze. "Poprvé jsem chytl balón po hlavičce, měl jsem ho pod kontrolou a dobíhající hráč mně tam trefil do hlavy. Ten druhý střet jsem šel naplno a odnesl to kotník. Dneska to bylo z jejich strany hodně vyhrocené, měli tam hodně tvrdých zákroků," hodnotil zápas Kovář. Hosté jej ale i nadále zasypávali střelami, které s ohledem na vítr hrozily prakticky pokaždé. "Stříleli na mně dost, ale naštěstí hodně trefovali mně, takže to takový problém nebyl," dodal ještě jeden ze strůjců první domácí výhry v jarní části sezony, Přemysl Kovář. Domácí převahu hostí postupně utlumovali a s přibývajícími minutami začali hrát hosté na riziko. To se jim nemuselo vyplatit 8 minut před koncem. Po brejku míč převzal Kazár, pohrál si s obranou hostí, obešel i posledního z obránců, brankář šel na zem a Kazár poslal technický míč na branku, naneštěstí však přestřelil. Co se nepovedlo jemu, dokázali zakončit jeho spoluhráči. Další brejk, Hani dostal míč do běhu, potáhl jej a poslal míč na druhou stranu pokutového území před Kerbra. Ten se neukvapil a uzavřel brankový účet zápasu střelou po zemi na zadní tyč.

Domácí si vítězství skutečně užili a díky třem bodům stáhli ztrátu na místa, znamenající záchranu v soutěži.

Hodnocení trenéra(Jan Palinek): Vítězství bylo pro nás velice důležité, protože jsme zůstali ve hře o udržení. Celé jaro se nám příliš nedaříilo střelecky, teď jsme to konečně protrhli docela brzy a do poločasu jsme dokázali vedení ještě zvýšit. Taktiku jsme postavili na tom, abychom nedostali nějaký laciný gól, jako v předchozích zápasech, takže šli do hry zkušení stopeři, podržel nás i Přema Kovář, který byl velice jistý a taky díky tomu jsme vyhráli.

1.FC Slovácko B - FC Dosta Bystrc-Kníničky 3:0(2:0)

Branky: 6. Hani, 29. Görner, 87. Kerbr

Sestava Slovácka: Kovář - Polák, Hrotek, Formánek, Reinberk - Šturma, Hani(89. Šilinger), Görner, Holek, Kazár - Matůš(81. Kerbr)
Rozhodčí: Nádvorník - Nenadál, Černý. Diváci: 96