17.08.2024
FCS jede na výjezd

Derby rozhodl obránce Cedidla, Slovácko dohrávalo v deseti

19.02.2022, sobota, 17:54

Utnuli nadvládu Slovácka, po třech nezdarech přemohli regionálního rivala a znovu vládnou kraji. Fotbalisté Zlína zvládli domácí třaskavé derby, na Letné zdolali soupeře z Uherského Hradiště 1:0 a v tabulce se posunuli na desáté místo. Poražené zůstali pátí.

Sobotní duel 22. kola FORTUNA:LIGY, který po rozvolnění opatření sledovalo 3 421 diváků, v 82. minutě rozhodl krajní obránce Fastavu Martin Cedidla.

Slovácko vyšlo v nejvyšší soutěži naprázdno na jaře i podruhé, v soutěžním zápase po zimní pauze ještě neskórovalo. , Navíc v utkání přišlo o vyloučeného Tomiče, kvůli zranění už v první půli střídali brankář Nguyen a záložník Kohút.

Trenér Fastavu Jelínek po úterním vítězném duelu s Libercem vyměnil v sestavě jediného hráče. Místo Simerského nastoupil ve stoperské dvojici Vraštil, jenž se vrátil po disciplinárním trestu. Jinak zlínský kouč dál postrádá pětici marodů, včetně kapitána Poznara. Jen na lavičku usedla čerstvá posila Hloušek.

Hostující trenér Svědík po porážce se Slavií zamíchal sestavou podstatně více. Od začátku nastoupil kanonýr Jurečka, Kohút i krajní beci Reinberk s Kalabiškou, Slovácku scházel jen vykartovaný Petržela.

Problémy s hráči ale začali hostům z Uherského Hradiště po úvodním hvizdu. Hned v úvodu se zranil Kohút, pak byl s krvavým šrámem na hlavě dlouho ošetřován střídající Šašinka a po půl hodině hry odstoupil brankář Nguyen, jehož nahradil navrátilec Fryšták.

Kromě střídání se v první půli nic zvláštního nedělo. Hra byla vyrovnaná, opatrná, s nepřesnostmi a minimem vyložených šancí. Tu největší zazdil ve 14. minutě domácí Fantiš.

• dontwannasharemyname - 19.02.2022, sobota, 19:35
    (0)

Proč nedal Vechetu místo Cicilii? Vždyť ten celou přípravu netrénoval narozdíl od mladého.

• karagavrylydys - 19.02.2022, sobota, 18:01